Domov mládeže

Domov mládeže je součástí Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou. Je jediným ubytovacím zařízením pro studenty a žáky v Rychnově nad Kněžnou. Domov mládeže je umístěn ve dvou budovách, vzdálených od sebe cca. 2 minuty chůze - DM I. a školní jídelna v Masarykově ulici č.p. 623 (ubytovává studenty VOŠ), DM II. v Javornické ulici č.p. 1209 (ubytovává studenty SPŠ a učebních oborů). Obě budovy domova mládeže jsou v těsné blízkosti školy, v centru města.

Domov mládeže I. - Masarykova 623

Pokoje: třílůžkové, vybavené kobercem, psacími stoly, válendami s úložným prostorem a šatními skříněmi, ve všech pokojích je přípojka na internet.

Vybavení:

  • kuchyň se školní jídelnou, která zabezpečuje celodenní stravování pro všechny ubytované žáky a obědy pro dojíždějící,
  • místnosti pro zájmovou činnost: šipky, minifotbal, kulečník, televize, satelit, WIFI připojení,
  • společná kuchyňka je vybavena varnou konvicí, mikrovlnnou troubou a lednicí, v každém podlaží je společné sociální zařízení (WC, sprchy).

cimg0077

cimg0082

 

 

 

 

Domov mládeže II. - Javornická 1209

Pokoje: dvoulůžkové a třílůžkové na garsonierách, ve čtyřech nadzemních podlažích. Každý pokoj je vybaven přípojkou na internet, umyvadlem s teplou a studenou vodou a zrcadlovou skříňkou, vestavěnou skříní, pracovními stoly a válendami s úložným prostorem, v každém podlaží je společné sociální zařízení (WC, sprchy), západní pokoje mají balkon.

Vybavení:

  • klubovny s televizí, satelitem, WIFI připojení,
  • místnosti pro zájmovou činnost: šipky, minifotbal, posilovna s nadstandardním vybavením, knihovna, gymnastický sálek s boxovacím pytlem, studentský klub s kulečníkem,
  • učebna s dataprojekcí,
  • společná kuchyňka je vybavena varnou konvicí, mikrovlnnou troubou,
  • v každém podlaží je lednice,
  • trekingová jízdní kola pro cykloturistiku.

 

Volný čas a zájmová činnost

Pro ubytované žáky se organizuje velké množství zájmových kroužků. DM má velmi dobře vybavenou posilovnu, knihovnu. Využívá se sportovní hala, umělá ledová plocha, krytý plavecký bazén, tenisové kurty, atletická dráha, fotbalové hřiště s umělou plochou, kuželna, bowling, tenisové kurty, keramická dílna. Je provozována cykloturistika. Organizují se zájezdy na hokej do Pardubic, na paintball, do lanového parku v Říčkách.