eduroam (education roaming) je bezpečná a celosvětová roamingová WiFi infrastuktura vyvíjená a provozovaná mezinárodní výzkumnou a vzdělávácí komunitou. eduroam vznikl v Evropě, postupně získal na popularitě a v současnosti je k dispozici na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. eduroam umožňuje studentům, vědcům a personálu participujících organizací získat přístup k Internetu kdekoli je přítomen prostým otevřením jejich laptopu.

Kde a jak se připojit?

V prostorách Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou je studentům, zaměstnancům a návštěvníkům k dispozici bezpečné bezdrátové připojení k Internetu přes WiFi síť eduroam.


WiFi síť eduroam je na VOŠ RK k dispozici v těchto lokalitách:
• U Stadionu 1166, Rychnov nad Kněžnou
• Javornická XX, Rychnov nad Kněžnou

Přes síť eduroam je možné se připojit k Internetu také na mnoha dalších pracovištích a organizacích zapojených do projektu eduroam.cz. K připojení je potřeba uživatelské jméno a heslo. Jméno a heslo může být vydané správcem sítě VOŠ RK nebo jiné organizace zapojené do projektu eduroam.cz. Všechny návody na tomto webu počítají s tím, že zájemce o připojení má uživatelské jméno vydané VOŠ RK a to ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Návody na připojení:
• Windows 10

Technické parametry:
• WPA/WPA2 Enterprise, TKIP
• ověření přes 802.1x PEAP
• jméno serveru radius.vosrk.cz
Kontaktní adresa pro případ problémů s připojením: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.